Mums 2023 – ieji buvo patirčių metai

2024 sausio, 9

Kiekvienais metais jūrų sektoriuje vyksta dinamiški procesai, pavyzdžiui konteinerių frachtai per vienus metus gali pasiekti neregėtas aukštumas arba leistis į neprognozuojamas žemumas, netikėtas didžiųjų laivybos linijų atsiskyrimo faktas ir kita. „Daugiau nei prieš metus konteinerių krovinių vežimas buvo pasiekęs frachtų piką ir daugelis savo krovinius gabeno birius krovinius transportuojančiais laivais, dabar tokie kroviniai grįžo į konteinerinius laivus. Todėl 2024 m. tikimasi tam tikro konteinerių krovinių vežimo padidėjimo, bendra tendencija yra ta, kad pasiūla gerokai viršys paklausą, todėl konkurencija tarp laivybos linijų turėtų būti labai intensyvi, o kainos dėl didelės konkurencijos, jei ir kils, – labai nedaug. Svarbu ir tai, kad MSC ir Maersk 2M aljansas nebus atkurtas, o 2025 m. bus galutinai nutrauktas. Todėl tikėtina, kad konteinerių frachto tarifai išliks labai žemi, o tai ir toliau leis gabenti mažos vertės krovinius, tokius kaip antrinės žaliavos ar agrokultūros produktai”, – apie 2024 – iuosius sako mūsų vadovas Žilvinas Urbonas.

 

Tai pat, direktorius pridūrė, kad dėl lėtesnio ekonomikos augimo – sausų ir birių krovinių rinkoje trumpuoju laikotarpiu gali šiek tiek sumažėti. Tai susiję su tebesitęsiančiomis problemomis Kinijos nekilnojamojo turto rinkoje, taip pat su tuo, kad nėra didelių perkrovimų. Todėl labai tikėtina, kad 2024 m. krovinių vežimo tarifai išliks artimi 2023 m. lygiui.

 

2023 m. TLC veikla buvo sertifikuota tarptautiniais standartais: ISO 14001:2015 ir ISO 9001:2015. „Šie standartai yra svarbūs mūsų veiklai, nes klientai gali būti tikri dėl mūsų teikiamų paslaugų kokybės”, – sako Žilvinas.

 

Pasak generalinio direktoriaus, šiemet mūsų komandai dėl aukštos paslaugų kokybės ir išskirtinio požiūrio į klientų poreikius buvo patikėtas vėjo jėgainių transportavimas vidaus keliais. Jautėme didelę atsakomybę prieš klientą, save ir komandą, kurią turėjome suburti, kad projektas būtų įgyvendintas laiku ir sklandžiai. „Tai buvo išskirtinė nauja patirtis ir projektas, suteikęs mums galimybę įrodyti savo profesionalumą ir augti”, – sako Ž. Urbonas.